Všechny
 
 
Datum dotazu
Počet výsledků: 2685      Strana 1 z 54

Vhodne krmivo pro hobby kone A1/1 | 1. 1. 2019 17:01

Dobry den, chtela bych se zeptat jake je Vase nejidealnejsi kompletni krmivo a presne davkovani pro meho 14 leteho plnokrevnika. Kvh 155 cm, vaha cca 400kg, drobnejsi postava, problemy s nasvalenim horni linie, temperamentnejsi. Kun je v lehke az stredni zatezi, cely den pastva, na noc box - cca 8 kg sena. Nyni dostava 3 fanky granuli energys relax + 1 odmerku fitmin Macro Ca. Prijde mi, ze konik neprospiva tak jak by mel. Byla mi doporucena Vase krmiva, ale nevim, co je nejidealnejsi. Budu rada za kazdou radu.

vložil:  
Kateřina Ryvolová
 |  
email:  
kasik3133@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Nejvhodnější je extrudované, a proto i lehce stravitelné, krmivo Fitmin COMPLETE. Denní dávka 1,5 kg Fitmin COMPLETE a 8 kg sena tvoří vyváženou  krmnou dávku v potřebě energie, bílkovin, minertálů i vitamínů pro 14-ti letého koně o hmotnosti 400 kg v lehké až střední práci (80 MJ). Pro zlepšení nasvelení můžete ještě přidávat  0,5 kg Fitmin REFORMER, to jsou stabilizované rýžové otruby.

Mladý valach: krmná dávka | 26. 11. 2018 21:11

Dobrý den, mám 3,5 letého valacha,který se jezdí 3xtýdně,2xlonz či práce na ruce, 2 dny volno,každý den výběh. Konik potřebuje nasvalit, zdá se mi i občas unavený,rád si lehne a odpočívá. Momentálně má seno,pastvu,minerály a 3kg ječmene denně (mohu mu dávat i oves). Co bych mu mohla dále dopřát,aby správně rostl a podpořila jsem nasvaleni? Za jakou dobu bych měla vidět zlepšení?Děkuji Klára B.

vložil:  
Klára
 |  
email:  
Baresovakl@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Na kondici záleží i jaké  minerály používáte.  Zkuste snížit dávku ječmene na 1,5-2 kg, pro nasvalení přidávejte 0,5-0,75 kg extrudovaného, bílkovinného krmiva Fitmin OPTI a vyzkoušejte min-vit doplněk Fitmin MULTI Plus, v denní dávce 60 g. Také můžede udělat regenerační kůru bylinnou směsí Fitmin REGENERATION v dávce 40 g. Je to doplněk s obsahem ostropestřece marianského a komplexu antioxidantů ( organicky vázaný selen s vitamíny E a C).  

Fitmin Multi Plus | 24. 11. 2018 8:11

Dobrý den, je tento preparát schválený pro Eko zemědělství? Děkuji! Martina

vložil:  
Martina
 |  
email:  
man70@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Fitmin MULTI Plus není určený pro koně chované v režimu EKO zemědělství.  Pro tyto koně máme v nabídce krmný doplněk, který vyrábíme na zakázku. Formula  VITALMIN, balení 25 kg, za 690 Kč. Denní dávka je 100 g, tzn., cena denní dávky je 2,80 Kč. 

Vzorek | 23. 11. 2018 9:11

Dobrý den , Mam prosbicku zda byste prosím neměli vzoreček pro psa . Mam 4 letou fenu joksirku . A chtěla bych ochutnat vaše granule. Máme problémy s jatrami , máme být jen na granuli a bereme prášky má epilepsií . Děkuji moc S pozdravem Pluharova Dagmar Pluharova Ke škole 1498/1 Praha 4 14900

vložil:  
Dagmar
 |  
email:  
Mikro.dasa@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Vzorek pošleme. Nechť fenečce chutná :-)

 

jak vykrmit psa | 21. 11. 2018 13:11

Dobrý den, mám dvouletého ČHP psa, sportujeme pro radost ne závodně běh, tah koloběžky do 50km týdně, pes je v kotci celoročně a doma na snídani:-). V součané době má 41 kilo, sní všechno. Krmíme ho za studena lisovanými granulemi, ale nechce přibírat ačkoliv je v dobré kondici. Pán z chovné stanice ČHP Růžová louka mi Vás doporučil. Chtěl bych Vás požádat o zaslání vzorku řady Maxi Performance. Popřípadě dalších informací k Českému horskému psovi dávkování apod. V součané době jsme adoptovali borderáka, tak i vzorek pro něj, bude podobně zatěžovaný jako společník pro běh nikoliv pro tah:-). Dále pak vzorek granulí pro kočku, kastorvaná pět let stará cca do 5kg. Moje představe je, že bych bral všechno žrádlo od jednoho výrobce. Děkuji za informace LUkáš Lisý, Český Těšín

vložil:  
Lukáš Lisý
 |  
email:  
kawall@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Vzorky poošleme, ale nejdříve Vy pošlete přesnou adresu.

Dávkování krmiva (oprava e-mailu) | 19. 11. 2018 12:11

Dobrý den, píši ještě jednou, v předchozím dotazu jsem uvedla špatný e-mail. Jaké je, prosím, dávkování krmiva Fitmin horse OPTI a Fitmin horse COMPLETE? Ještě jednou děkuji

vložil:  
Iva Žaliová
 |  
email:  
lijo2@email.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro dospělého koně je denní dávka Fitmin OPTI 0,5 kg. Opti je doplňkové krmivo, kterým dodáte kvalitní bílkovinu, důležitou pro regeneraci bílkovinných tkání v těle koně. Pro mladé koně je dávka vyšší, cca 1,5 kg, protože mladý organismus potřebuje bílkovinu pro zdravý růst a vývoj. Podobně je to u chovných klisen, pro klisny v prvním a druhém trimestru je dávka cca 0,5 kg ve třetím 0,75 kg. V první polovině laktace je protein důležitý pro produkci mléka a  dávka OPTI se zvyšuje až na 1,5 kg. K OPTI je třeba přidávat vhodný min-vit doplněk, např. Fitmin MULTI PLUS, v dávce cca 80 g. Fitmin COMPLETE, protože obsahuje min-vit premix, tvoří s pící (seno, pastva) už kompletní krmnou dávku. Pro dospělého koně o hmotnosti cca 500 kg, je denní dávka 2-2,5 kg. Podle intenzity práce a kondice koně, se při sřední práci přidává ještě jádro (oves) v dávce cca do 2 kg. 

Kocouři - tlusťoši :-) | 8. 11. 2018 8:11

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Moje maminka má 2 kastrované obyčejné pětileté kocoury. Od malička je krmila Royal Canin pro koťata, pak pro kastráty (Sterilized 37). Jenže oni to jsou příšerný tlusťoši (slova veterináře). Máte prosím ve svých produktech nějaké granule, které by byly odlehčené a mohla se ta jejich váha nějak zredukovat? Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

vložil:  
Michaela Gundackerova
 |  
email:  
mig2627@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V portfóliu značky Fitmin jsou granule Fitmin For Life Cat Castrate a o trochu dražší Purity Holistic Cat Food Castrate. Samotné granule, resp. jejich složení, však nejsou pro vznik obezity rozhodující, tím je hlavně množství krmiva a pohyb. Jednodušeji se hmotnost nabírá než snižuje. Asi s tím už jen těžko něco uděláte v tom věku kocourů. Pokud obezita nebude negativně ovlivňovat jejich zdraví, nwechal bych to na mamince, hlavně že je má ráda. 

Březí chladnokrevna kobyla | 4. 11. 2018 17:11

Dobrý den. Mám kobylu 8 let , připuštěna v červenci , je hodně tučná , takže kromě pastvy na jaře s nahubkem , nebo sena neomezeně ( režim 24/7 ) dostává ted ctvrt litru otrub s preparátem minvin ,chtěla bych se zeptat jak pokračovat s krmením až bude vysocebrezi jestli také dávat jen doplňky vitamínů a minerálů nebo přejít na nějaké krmivo případně jestli můžete doporučit vitamíny či krmivo s ohledem na březost , nadváhu a ideálně bez obilnin ( z důvodu dřívějších zdravotních problémů ) . A to samé pak po porodu jak ideálně krmit...

vložil:  
Jaroslava
 |  
email:  
jarka.m@email.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro zdravý vývoj hříběte je správně sestavená krmná dávka březí klisny základ. Jestli  klisnu v 9-ti bodové stupnici tělesné kondice můžete zařadit nad 7 ( nadváha-obezita-extrémní obezita), je zbytečné kobylu dotovat energií, ale pro doplnění kvalitní bílkoviny můžete klisně v třetím trimestru březosti přidávat cca 0,5-0,75 kg bílkovinné extrudované směsi FitminOPTI  a k tomu min-vit doplněk, např. Fitmin MULTI PLUS v denní dávce 80 g. První polovina laktace je energeticky nejnáročnější, dávku OPTI můžeze zvýšit na 1,5 kg a MULTI PLUS na 120 g.  Dávku jádra upravit podle aktuální kondice klisny.

solution | 31. 10. 2018 19:10

Dobrý den chtěl bych se prosím zeptat fitimin solution už se nebudou vyrábět....???potřebuji s naším buldočkem přejit na jiný granulky chtěli jsme právě zkusuit solution měli jsme žluté maintenance ale začal po nich mít průjem......tak aby jsme mu je teďka nekupovali a pak nebyly......děkuji moc Borovec

vložil:  
Michal Borovec
 |  
email:  
michal.borovec@tiscali.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Řada Solution končí. Určitým způsobem ji nahrazuje řada Purity. Mohu vřele doporučit.

častá stolice | 29. 10. 2018 12:10

Dobrý den, máme 4 letého mopse.Krmili jsme vždy holistickým krmivem nejprve kuřecí Annameat, teď Frontline losos. Krmení dávkujeme tak jak se má, i když by byl schopen sníst víc.Venčíme cca 6x denně z toho 5x kadí:-). Není tlustý, pohybu teď moc nemá v létě je to lepší. Děkuji za odpověď

vložil:  
Věra Nerudová
 |  
email:  
neruudka@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Frekvence kálení je z větší části naučený reflex. Pokud častěji venčíte, pes si to může spojovat s tím, že se má vyprázdnit. Fyziologicky však může jít o to, že pokud krmivo obsahuje více hrubé vlákniny, nutí ho to k častějšímu kálení. Souvisí to i se stravitelností, pokud je nižší, výkalů je více a psa to nutí k vyprazdňování.  Dle mého není ani tak důležité jak často pes kálí, jako to, jak se cítí, jak je aktivní a zda mají výkaly tu správnou konzistenci. Pokud je to tak, frekvenci kálení bych neřešil.  No a když ano, tak bych teřba změnil krmivo, nabízí se značka Fitmin.

irský setr | 29. 10. 2018 0:10

granule pro irského mlsného setra,nesnáší kuřecí/průjmy/,vyžaduje změnu granulí,nyní krmím platinem,nechce samotné granule,musím přidávat kapsičku nebo maso,Jsou mu dva roky,aktivní pes.

vložil:  
Hana Poskočilová
 |  
email:  
MOHAFRA@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano, zdá se, že jste si vychovala mlsného strávníka. Ale samozřejmě může hrát roli i alergie. To tzv. mlsání může také pocházet z přidávání kapsiček. Pes by je vůbec nemusel mít. No a kdyby je delší dobu nedostával, už by je ani nevyžadoval. Vypadá to tak, že si Vás pejsek tzv. obtočil okolo prstu a možná z toho máte i trochu radost. Prostě mu děláte doře. Poněkud horší je to s tím průjmem. Alergie se obvykle projevuje nějakým svěděním, ale ne průjmem. Průjem může pocházet právě od těch kapsiček, či masa. Pokud ale máte ke kuřecímu masu nedůvěru, např. značka Fitmin nabízí několik krmiv, kde kuřecí v receptuře nenajdete. Stačí jen projít nabidku v e-shopu a objednat si, případně zajít do nějaké prodejny, kde granule Fitmin mají.

5-letý valach | 25. 10. 2018 21:10

Dobrý den, mám pětiletého valáška PRExLusitano, který je vcelku lehce krmitelný, ale momentálně jsme v ustájení, kde není pastva a dostává 2x denně seno (cca 8 Kg). Momentálně ho krmím 2x denně 1/4 odměrky granulemi Hobby a dostává hrst lněného semínka, má přístup k soli. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to dostatečné, popřípadě jestli dávku navýšit nebo něco přidat (ještě se vyvýjí a poroste). Je celý den v padocku a ve výběhu, dekovaný. Předem děkuji za radu.

vložil:  
Wichtlová
 |  
email:  
blancawichtlova@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Půl odměrky Fitmin HOBBY ( 0,4 -0,5 kg?) denně je pro koně málo. Určitě v této dávce chybí min-vit výživa. Denní dávka HOBBY, aby byla pokryta potřeba minerálních látek a vitamínů, je počítána na 2,5 kg. Jestli s koněm neděláte žádnou práci a je v dobré kondici, stejně byste měla přidávat minerální doplněk, např. Fitmin MULTI Plus, v dávce cca 50 g. 

Fitmin Reformer pro ročníka | 20. 10. 2018 15:10

Dobrý den, Mám ročníka sirotka, který jsem se právě přestehovala do nové stáje. Žije na pastvě 24/7 s dalšími dvěma ročníky a poníkem. Rostou rychle a často je poměrně hubený. Krmila jsem ho s Fitmin Opti a Fitmin Foal s lněným olejem, ale zima přichází, a přemýšlím o tom, že bych ho převedla na Fitmin Reformer. Bylo by to pro něj dobré krmivo? Samozřejmě bych postupně měnil krmivo. Děkuji mnohokrát. S pozdravem, Petráková

vložil:  
Ani Petráková
 |  
email:  
aheaton20s@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro zdravý vývoj mladého koně je určitě lepší varianta sestavit krmnou dávku s Fitmin OPTI, než přechod na REFORMER. OPTI je zdroj kvalitní a dobře stravitelné  bílkoviny, s obohacením o nepostradatelné aminokyseliny lysin a metionin, důležitéch pro  růst a stavbu svalové hmoty.  REFORMER jsou stabilizované rýžové otruby, které obsahují gamma oryzanol, přírodní antioxidant s anabolyckým účinkem. Je to vhodné doplňkové krmivo pro koně v rekonvalescenci, nebo koně připravované k prodeji, ale pro mladého koně je vhodnější varianta s kvalitním senem, ovsem, OPTI ( až 1,5 kg) a min-vit doplňkem Fitmin FOAL.  

Výběr vhodných pokračujících granulí Fitmi | 19. 10. 2018 12:10

Dobrý den, prosím o radu s výběrem pokračujících granulí Fitmin .V současné době užíváme Fitmin for life junior large breeds.Jedna se o fenecku Cane Corso stáří 18 měsíců. Váha 48 kg, dle veterináře by měla shodit 3 kg.Omezila jsem i psi pochutiny.Dekuji za radu, s pozdravem Gabriela Goldsteinova.

vložil:  
Gabriela Goldsteinova
 |  
email:  
Gabriela.gold@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Normálně sezhruba ve věku 18 měsíců přechází u velkých psů z krmiva Junior na krmivo pro dospělé velké psy, tedy Fitmin For Life Adult large breeds.  Protože však potřebujete, aby pes trochu zhubnul, je vhodné přejít na Fitmin For Life Light & Senior, a to i když není primárně určeno pro velké psy, ale obecně pro psy, kteří mají problémy s nadváhou. Množství krmiva tedy pro tak velkého psa v návodu nenajdete, ale vzhledem k cíli shodit cca 3 kg, doporučuji denní dávku kolem půl kilogramu těchto granulí.

Krmivo nebo pochoutky vhodné pro specifickou VD | 17. 10. 2018 22:10

Mám dotaz, zda vyrábíte také nějaká krmiva nebo pochoutky/veterinární diety/ pro podporu snížení urátových kamenů u psů. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Jana Fidrová
 |  
email:  
fidrovajana@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Firma Dibaq, a.s. veterinární diety navyrábí. Pokud ale není prokázáno, že pes na močové kameny trpí, je teřba se více zaměři tna způsob krmení než na druh. Problematika je dost široká a také máme několik druhů močových kamenů. Předně by měl pes hodně pít, proto je mu třeba často vyměňovat vodu a udržovat misku  čistou. Dále je nutné nepřekrmovat, zvláště ne bílkovinami. Obdobně je třeba omezit přísun minerálií, případně některých léků, i ty mohou zavdávat příčinu zhoršeného stavu. Hodně záleží na dispozicích psa, každý pes je jiný a navíc každý reaguje jinak na jiné močové kameny.

granule | 11. 10. 2018 18:10

Dobrý den, mám 10 měsíční štěně,které krmím řadou Fitmin puppy. Stále máme problém s velkým vypadáváním chlupů. U veterináře vyloučení nemoci. Ráda bych vyměnila tuto řadu za Fitmin dog Purity GF Adult Mini Beef . Zajímá mě,zda je lepší složení, bez chemických látek. Dle složení na mě tato řada působí lépe. Děkuji za případnou radu. Reicheltová

vložil:  
Iva Reicheltová
 |  
email:  
slun.iva@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Fitmin Purity je krmivo vyšší generace a tedy i o trochu kvalitnější a také dražší. U malého psa se to však na peněžence moc neprojeví, tak pokud na Vás dle složení krmivo působí lépe, neváhejte a zkuste krmit toto Vámi vybrané krmivo. Určitě z toho budete mít lepší pocit, především že jste pro to něco udělala. Ohledně toho vypadávání chlupů mohu jen napsat, že právě v tomto věku dochází často k velké obměně srti, takže vypadávání chlupů je normální jev. Dobré je nenechávat je vypadávat, ale lepší je vyčesávat. Každý pes je jiný, jeden přelínává rychle, jinému to trvá déle. Jeden víc přelínává spíše na podzim, jiný na jaře. V období dospívání snad viditelně přelínává každý pes. Kvalitu srsti a také línání můžete ovlivnit přídavkem na srst. Fitmi takový přípravek nabízí.

Štěně rotvajler | 11. 10. 2018 13:10

Dobrý den, chci se zeptat na Fitmin dog maxi puppy je vhodné pro rotvajlera. Děkuji

vložil:  
Hanz
 |  
email:  
nowy.h@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano, pro štěně rotvajlera je to vhodné krmivo do 5 měsíců věku. Později je dobré přejít na krmivo Fitmin Maxi Junior.

Granule | 10. 10. 2018 20:10

Dobrý den. Našeho holandského ovčáka krmíme granulemi Fitmin, štěněčími pro střední plemena. V současné době má 11 měsíců a nějakých 32 kg. Chtěla bych se zeptat, zda by nebyla vhodnější varianta krmiva pro velká plemena. Evidentně je na rozhraní Vámi uváděných kategorií. Jaký typ krmiva byste mi doporučili? Pes je celý den puštěný na zahradě, samozřejmě docela akční. Děkuji za odpověď. Lenka Urbancová

vložil:  
Lenka Urbancová
 |  
email:  
lurbancova@volny.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V tomto případě bych doporučoval zvolit řadu Medium pro středně velké psy.

fitmin ideal | 9. 10. 2018 12:10

Dobrý den, 7 letá kladrubská klisna, pracuje cca 7h týdně. Ve stáji krmí seno a 1l oves + 20dk extrudované lněné semínko s otrubami. Já jí přidávám 1kg Fitmin ideal. Zdá se mi, že zhubla. Je tam cca tři týdny. Mám přejít na Meadow, nebo k idealu přidat nějaké bílkovinné krmivo, např vojtěšku, či semínka? Nemám možnost ohlídat, kolik sena dostává, tvrdí mi, že dost. Děkuji, Alena Rojíková

vložil:  
Alena Rojíková
 |  
email:  
dezires@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Jestli kladrubská klisna o hmotnosti cca 600 kg, dostává denně 1 l ovsa (0,7 kg), 1 kg Fitmi musli IDEAL  ) plus 0,4 kg lněného semínka) a cca 8 kg lučního sena, tak je pro lehkou práci energetická potřeba koně  pokryta z 75 %. Je logické, že hubne. Pro naplnění energetické potřeby na 100 MJ, zvyště dávku ovsa na 1 kg a Fitmin  musli IDEAL na 2,5 kg.

Vzorky krmiv | 8. 10. 2018 20:10

Dobrý večer, ve škole dělám práci o krmivech a součástí praktické části je analýza dvou krmiv, podle které následně porovnávám obsahy různých látek. Chtěla jsem se zeptat, zda-li by bylo možné od vás koupit od dvou různých typů krmiv "vzorky" (pro rekreační koně x sportovní)? Jednalo by se cca o 1kg granulí od každého typu. Děkuji, M. Vávrová.

vložil:  
Magdaléna Vávrová
 |  
email:  
majda.vav@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano,  jestli potřebujete vzorky nebo informace pro odbornou práci ve škole, rádi pomůžeme. Prosím, kontaktujte mě přímo na email novak@dibaq.cz  a domluvíme se.

dávkování | 7. 10. 2018 10:10

Dobrý den,začala jsem krmit dospělého psa granulemi FIT MIN.Pes měl výživové problémy, na doporučení jsem koupila výše uvedené granule,které mu mimořádně chutnají.Teď je již v pořádku.Za to díky.Jde o zlatého retrívra,váží asi 28kg.Zdá se mi, že granule mu chutnají natolik,že je třeba mu je dávkovat.Nikde jsem ale nenašla doporučenou dávku,od které bych se "odpíchla". Děkuji.

vložil:  
Zdenka
 |  
email:  
vozakovazdenka@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Kdfyž si kliknete na web stránkách www.fitmin.cz na jakékoliv krmivo, objeví se Vám tmavá lišta, kde jsou benefity, složení, doplňkové látky a dávkování.  Po kliknutí na dávkování odpovíte na dotazy ohledně hmotnosti, věku aj. a pod tím se červeně objeví doporučená dávka. Je ale jen doporučená, může se psa od psa mírně lišit. Např. pro krmivo Medium Maintenance je tam Doporučená dávka v gramech: 321-355.

Zánět růstových zón u hříběte | 4. 10. 2018 14:10

Dobrý den, máme v péčei hříbě 4 měsíce staré, které mělo těžký úraz levé pánevní končetiny a musí být dlouhodobě omezeno v pohybu, na postižené končetině se mu vyvinula laxita šlach a když už se mohlo trochu pohybovat rozvinul se u něj zánět růsotvých zón. Chtěla by jsem poradit jak s výživou u tohoto hříběte. Je stále pod klisnou, které jsme vzali jádro a má pouze seno a vodu. Doporučuje se doladit poměr vápniku a fosforu na hladinu 1,6:1. Tímto bych se chtěla poradit jaký minerálně vitaminový doplněk by bylo vhodné krmit.

vložil:  
MVDr. Marta Horná
 |  
email:  
marta.horna@post.sk

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro optimalizaci krmné dávky a celkového poměru Ca : P, potřebujete rozbor obsahu uvedených minerálních látek v příjímaném krmivu, v mléce klisny a v seně. Také potřebujete vědět množství jednotlivých složek celkové krmné dávky. Pak můžete poměr Ca:P upravit minerálním doplňkem, např. Fitmin MACRO Ca. Tento doplněk obsahuje v 1 kg 163 g vápníku a 13 g  fosforu.  

Výběr krmiva pro štěně | 4. 10. 2018 6:10

Dobrý den, za týden si jedeme pro štěně labradora, je narozen 27.8.2018 a rozhodli jsme se pro krmivo Fitmin, stejně jako u našeho prvního pejska. Můžete mi říct, jaký je rozdíl mezi Fitmin Maxi Puppy a Fitmin for life Puppy (černý pytel)? Nebo mi doporučit nejvhodnější krmivo? Děkuji

vložil:  
Martina Matějů
 |  
email:  
1rmateju@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Fitmin nabízí 3 řady krmiv. Jsou to For LIFE, Chovatelská řada a řada Purity dog.  Hlavním rozdílem mezi nimi je v komponentech, které jsou různě drahé a různě dostupné. To se projeví samozřejmě i na ceně.  Řada FOR LIFE je nejlevnější a řada PURITY DOG nejdražší. Já preferuji a tedy Vám i doporučuji zlatou střední cestu, tedy chovatelskou řadu. U labradora upozorňuji na to, že patří mezi plemena, kterým papání moc chutná a tak dost často mají problémy s nadváhou. Pak je třeba dávky krmiva omezovat. Doporučuji zvolit variantu MAXI, i když labrador patří na pomezí mezi středním a velkým plemenem psa. Je to právě z toho důvodu, že u MAXI je od 5 měsíce věku přechod na krmivo JUNIOR s trochu nižší energeticku hodnotou, a kde již jsou chondroprotektiva pro posílení pohybového aparátu. 

Lososový olej | 3. 10. 2018 18:10

Dobrý den, je možné podávat váš lososový olej také kočkám? Pokud ano, jaké by bylo vhodné dávkování? Děkuji za odpověď.

vložil:  
Markéta
 |  
email:  
m.taborska@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Podávat ho kočkám můžete, zejména pro zlepšení srsti. Dávkování se ale asi nikde nedočtete. Odvíjí se od stavu kočky a toho, čeho chcete dosáhnout. Dávky jsou ale velmi malé, v řádu jedné až několika kapek denně.

Konzervácia a lisovanie granúl | 30. 9. 2018 9:09

Dobrý deň, mala by som zaujem o vase granulky no najprv by som sa chcela opytat ci na konzervaciu granul používate prírodné konzervanty alebo umele a ked umele tak ci by mohli mojmu psikovy poskodit a dalej by som sa chcela opytat pri akej teplote su vase granulky lisovane. Vopred dakujem za odpoved.

vložil:  
Alexandra
 |  
email:  
alex.piatkova@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Před malou chvílí jsem odpovídal na podobný dotaz ohledně konzervantů. Nechtěl bych se opakovat. Máte však i doplňující dotazy. Tedy: Používají se přírodní i umělé. Dle mých vědomostí ty umělé by psům uškodity neměly. Granule nejsou lisované, procházejí tzv. extruzí. Dochází při ní k dochází k protlačování materiálu přes matrici, která určuje tvar granulek. Je k tomu zapotřebí vysoký tlak a horká pára.  Vysoké teplota působí krátkodobě (několik vteřin), tudíž významně nesníží kvalitu vitamínů a některých jiných látek. Vysoká teplota přes 120 °C a tlak v extrudéru deaktivuje enzymy, zahubí bakterie, plísně a jiné nežádoucí organizmy a škůdce. Tvorba plísní a následná produkce mykotoxinů se zastaví, a tím se získá delší doba skladovatelnosti. Velmi důležité je i to, že se mění bílkoviny i uhlovodany a ty jsou pak přístupnější k trávení, jsou stravitelnější.

Bha a BHT | 29. 9. 2018 20:09

Dobrý den, krmim Fitminem 5 let a chci se zeptat na skodlivost látek BHA a BHT? Může množství, které do krmiva přidáváte opravdu tolik uškodit jak se píše na netu? Pomalu mi lidé říkají že tímto krmivem snad své psy zabijim. Nechci měnit, krásně mi na Fitminu prospívají. Krmim od štěněte, pejsek má nyní 5 let. Moc Vám děkuji za odpověď.

vložil:  
Lucka
 |  
email:  
hennick@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Někdy mě tyto dotazy připadají až úsměvné. Chováme doma psy snad od nepaměti a nejméně 20 let krmíme pouze krmivem Fitmin. Firma Dibaq a,s, má chovatelskou stanici, kde je již 16 let v průměru 12 psů. Krmí se granule Fitmin a k tomu se testují další krmiva, které také většinou obsahují tyto konzervany. Žádný problém se u mých psů, ani u psů s chovatelské stanice Fitmin za ty roky nevyskytly. Psi jsou velmi dobře hodnoceny na výstavách, mají velké úspěchy v různých sportech, dožívají se vysokého věku. Krmivy Fitmin je v ČR i v mnoha jiných zemích krmeno strašně moc psů. To jsou ty pravé důkazy, ne to, co jedna paní povídala.  Tyto konzervanty jsou navíc povoleny pro lidský konzum a tak se  s nimi možná denně setkáváte a ani o tom nevíte. Já jsem vědecký pracovník a studuji vědeckou literaturu. Mohu potvrdit, že výzkumy se rozcházejí, důkazy o škodlivosti sice existují, ale ne vždy jsou potvrzeny. Škodlivost je většinou prokázána při nadměrné konzumaci. To je ale stará známá věc, většina léků je prospěšných, ale když si jich vezmete mnoho, mohou zabíjet. Do krmiv Fitmin se tyto konzervanty přidávají v množství mnohem nižším, než je pro psy povoleno. Snad Vám toto stačí k vysvětlení.

GINNY - bišonek | 25. 9. 2018 19:09

Obracím se na vás s dotazem - můj pes, fenka, bichon frise, 20 měsíců, váha 5,7 kg, velmi aktivní a běhavá, přibližně v jednom roce začala "reznout" - má zravé flíčky (oblast tlamy, pod očima, a kolem zadečku). Krmím Fitmin Maitenance, kuřecí příchuť - vyhovuje a používám přibližně 9 měsíců. Potřebovala bych poradit zda mám změnit druh krmiva nebo nechat stále Fitmin Maitenance když ho dlabe bez problémů. A tudíž hledat chybu jinde (např. kyselost slin a slz) Případně pokud mi doporučíte změnu krmiva tak jaké a zda je možné poprosit o vzorek (ginny je mlsná a chutná jí jen losos nebo kuřecí). tudíž krmivo pro malé plemeno, bílé, aktivní a mlsné :-) ale ráda bych zůstala o FITMIN Děkuji předem za odpověď. Natálie Hynková

vložil:  
Natálie
 |  
email:  
HYNKOVA.NATALIE@GMAIL.COM

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

O vzorek si napište na vzorek@dibaq.cz. Napište pro jakého psa a jaký vzorek chcete poslat. Nezapomeňte připsat adresu, kam máme vzorek poslat. Bez té to nejde. Mohlo by se stát, že u jiného krmiva se to nevyskytne, ale nikdo předem nemůže vědět, zda změna zafunguje. Navíc trvá to docela dlouho. Představte si jak dlouho trvá růst chlupu a jeho výměna.  V nové řadě Fitmin Purite je hned několik nabídek krmiva s rybou. Je z čeho vybírat. Pro malého aktivního pejska můžete zvolit i krmivo promárně určené pro štěňata a kojící feny. Je jen o trochu dražší.

 

Krmná dávka pro A1/1 | 25. 9. 2018 12:09

Dobrý den, mám valáška A1/1, 18 let, poslední 2 roky je dušný, nyní je 2 měsíce po stěhování. Zhoršila se mu dušnost, zhubl. Vzhledem k dušnosti je jen v lehké práci. Dávám 2 kg Hobby denně a 1/2 kg Reformeru, seno. Můžete mi poradit popř. vhodnější krmení? Děkuji.

vložil:  
Sylva
 |  
email:  
sylvaw@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro starší koně je vhodné extrudované krmivo Fitmin COMPLETE. Extruze zvyšuje využitelnost živin a tím je lépe stravitelnější než granulovaná krmiva, včetně Fitmin HOBBY. Po cca týdenním přechodu na nové krmivo, dávejte také cca 2 kg denně, a předpokládám, že  kondice se zlepší a denní dávku budete moci snížit na cca 1,75 kg. Současně můžete zachovat dávku Reformeru 0,5 kg.

Pro zklidnění podrážděných dýchacích cest zkuste přidávat ještě bylinnou směs Herbs BRONCHIAL, v dávce 30 g. To by mělo koníkovi, trpícímu dušností, také pomoci.    

Granule | 23. 9. 2018 18:09

Dobrý den, používám Vaše granulky Fitmin Dog Solution Soft & Juicy 5 kg, které mi krásně seděly do dávkovače a pejskům chutnaly. Zajímala by mě náhrada za tyto granulky, aby velikostně a chuťove byly stejné. Můžete mi poradit? Děkuji

vložil:  
Eva
 |  
email:  
rousalova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Zatím náhrada za tyto granule není. Jakkoliv byly granulky Fitmin Dog Solution Soft & Juicy chutné, tak měly také nedostatky. Problémy byly především u některých chovatelů, kteří nedodrželi jejich požadavky na skladování. 

Konzervace | 23. 9. 2018 10:09

Dobrý den, mám dotaz ohledně chemické konzervace u granulí Fitmin maxi maintenance. Fitminem krmim svého psa (Americký stafordšírský teriér) od štěněte. Momentálně má 1,5let granule sedí a nerada bych měnila. Problém vidím v používaných konzervantech BHA a BHT (ropné deriváty) které se usazují v játrech a ledvinách psa... Strašně hodně lidí mě poslední dobou odrazuje krmit tímto krmivem které díky těmto látkám může napomoci např k selhání výše uvedených orgánů v pozdějším věku. Říkáte, že se těmito látkami konzervovat musí, ale u nové a vyšší řady Fitminu už tyto konzervanty nepoužíváte. Když se podívám na levnější Brit premium by nature které stojí 15kg cca 800 ale konzervuji přírodně. Jak říkám psovi sedí a nechce se mi přecházet ale zas mám strach abych si později díky stravě nevycitala že opravdu díky vaší chemické konzervaci má problémy např s játry nebo ledvinami. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Simona
 |  
email:  
simona.simona23@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Lidé se velmi těžko přesvědčují. Berte to tak, že se tyto konzervanty běžně používají v lidské stravě. Tam Vám to nevadí? No a v krmivech pro psy tyto konzervanty také jsou, protože se vyskytují v komponentech. Akorát že je některé firmy nepřidávají. Velmi těžko se ale dokazuje, kolik  jich v krmivu opravdu je. Máte k dispozici nějaký rozbor?  Píšete, že se díky těmto látkám může napomoci např. k selhání výše uvedených orgánů v pozdějším věku. Znáte nějaký konkrétní případ? Já studuji vědeckou literaturu a mohu říci, že z výsledků stále není jasné, nakolik jsou ty konzervanty škodlivé a nakolik jsou škodlivější metabolity vzniklé kažením krmiva. Nedá se nic dělat, pokud má firma garantovat dlouhodobě kvalitu krmiva, musí pro to něco udělat. Přidávají se i organické antioxidanty, ale jistata je jistota. Pokud by byly chemické konzervanty zakázané, věřte, že by v krmivech vyráběných a dodávaných firmou Dibaq, a.s. nebyly!

dotaz krmivo | 20. 9. 2018 21:09

Dobrý den máme roční border kolii do teď jsme krmili Fitmin Medium Puppy tet jsme koupily poprvé Fitmin Medium Maintenance nebo je lepší kupovat Fitmin Medium Performance ?? děkuji za odpověď

vložil:  
Roman Škodík
 |  
email:  
romanskodik@email.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Hodně záleží na tom jakou aktivitu borderka má a případně i jako u ní chcete mít. Performance je pro aktivní psy, čemuž vyhovovalo složením i Puppy. Pokud má pes hodně pohybu a zároveň i psychického zatížení a chcete v tom pokračovat, tak zvolte Performance. Pokud chcete mít psa trochu klidnějšího, volte Maintenance. No a můžete obě varianty kombinovat, to znamená mít otevřené oba pytle a volit poměrkrmiv podle předpokládané aktivity. Vždy ale tak, že Performance budete podávat vy vyšší dávce jeden až několik dnů před výkonem. Po výkonu již uberte, případně obraťte poměr množství obou krmiv.

Kobyle po odstavení hribete | 13. 9. 2018 12:09

Dobrý den, Kupuji kobylku,odvoz do nové stáje bude současně s odstavením hribatka,otázka tedy je,co ji krmit? Abychom se co nejdříve zbavili laktace? Klisna je ve špatné fyzické kondici (potřebuje vykrmit a nasvalit se), proto chci být opatrná,abych jí odstraněním obilovin neublížila.Je jí 4,5 roku,ještě sama roste (cca 500-600kg). Děkuji.

vložil:  
Klára
 |  
email:  
Baresovakl@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Redukce krmné dávky, hlavně jádra, a šťavnatých krmiv s nízkým obsahem sušiny (pastvy), je pro bezproblémové zaprahnutí klisny důležité. Je to relativně krátké období, které na celkovou kondici klisny nebude mít významný vliv. Je důležitější ukončit laktaci bez zdravotních komplikací, zánětu, než krátkobobé "strádání" v  obsažených živinách. Proto je důležité se v tomto období více soustředit na  minerálně vitamínovou výživu, než na obsah energie nebo proteinu v krmivu. Krmná dávka by měla být sestavena ze sena a vhodného min-vit doplňku, např. Fitmin MULTI Plus, v dávce cca 60-80 g. Po zaprahnutí se můžete soustředit na zlepšení kondice  a dotaci dostatku živin pro dokončení zdravého růstu a vývoje, popřípadě pro nějakou práci. Pak můžete postupně, jadrným krmivem a koncentrovanými krmivy, zvyšovat dávku energie a proteinu.  Pro zlepšení nasvalení je vhodné dávat extrudovanou, bílkovinnou směs Fitmin OPTI, denní dávku postupně navyšovat až na 0,75- 1 kg. Velmi dobrý efekt na zlepšení kondice má také Fitmin REFORMER (stabilizované rýžové otruby), v denní dávce do 1 kg. Podle intenzity tréninkové práce postupně přidávejte jadrné krmivo, oves. K tomu stále přidávejte min-vit doplněk a zajistěto volný přístup k solnému lizu.  Po zlepšení kondice můžete zůstat u ovsa, OPTI a Multi Plus nebo přejít na extudované krmivo Fitmin COMPLETE nebo některé z granulovaných krmiv HOBBY, SPORT,... Tato krmiva už obsahují min-vit premix a proto se min-vit doplněk nemusí zvlášt ještě přidávat.

Barel na krmivo | 11. 9. 2018 9:09

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možnost někde zakoupit/ získat barel na krmivo. Krmíme fitmin granulemi již dlouho a rádi bychom uchovávali granule v uzavíratelné nádobě. Děkuji, Zobac

vložil:  
Zobac
 |  
email:  
martina.zob@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Na web stránkách www.fitmin.cz si po kliknutí na e-shop a v liště pak na propagační předměty můžete přečíst, co je v nabídce. Barel tam není, není tedy nyní ani v prodeji. Časy se ale mění a tak je třeba vyčkat. Chovatelé, kteří s firmou Dibaq, a.s. dlouhodobě spolupracují a krmivo zn. Fitmin pravidelně odebírají, většinou barel Fitmin na krmvo mají.

Granule | 11. 9. 2018 8:09

Zdravíčko :) prosím o radu. Nakupujeme granulky Fitmin Solution Soft & Juicy, protože jsou měkčené a našim dvěma rošťákům vyhovují po všech stránkách. Všimla jsem si ale, že jsou staženy z prodeje. Můžete mi prosím nabídnout jiné měkčené od Vaší značky? Děkuji a přeji pěkný den :) Lída

vložil:  
Ludmila Mašlejová
 |  
email:  
ludmilka.m@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Řadu Solution nahradí řada Purity. Ovšem zatím bez měkkých granulek. Měkké podléhají více zkáze, to je třeba nejprve vyřešit. K podávání odměn jsou určeny jiné typy krmiv a ke krmení pak měkké granulky můžete nahradit konzervou.

Jedálniček pre A1/1 | 3. 9. 2018 15:09

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako zostrojiť jedálniček z vašich krmív pre môjho 14 ročného valacha anglického plnokrvnika. Vedeli by ste mi poradiť?? Ďakujem

vložil:  
Kristina
 |  
email:  
kristinakarafova98@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Sestavení vhodného jídelníčku  závisí na několika faktorech. V jaké kondici je váš kůň, jaké má využití, kolik peněz chcete do krmiva investovat? Skoro univerální varianta je s cca 2 kg Fitmin COMPLETE. Je to extrudovaná směs, to znamená, velmi dobře stravitelná, kdy s cca 8 kg kvalitního lučního sena, tvoří kompletní krmnou dávku,   Ekonomičtší možnost je s Fitmin HOBBY, nebo energetičtějšími granulovanými krmivy Fitmin SPORT nebo TRAINING. Nejoptimálnější možnost sestavení krmné dávky je s krmivy Fitmin OPTI, popřípadě ENERGY a vhodným min-vit doplňkem Fitmin MULTI Plus nebo Fitmin ACTION. Jestli potřebuje zlepšit kondici a nasvalit, přidávejte Fitmin REFORMER nebo můžete využít některý z doplňů pro regeneraci, kloubní výživu nebo něktrý z osatatních krmých doplňků řady Fitmin SOLUTION.

Dávkování granulí | 2. 9. 2018 17:09

Dobrý den, máme 2,5 měsíční štěnátko border kolie, které váží 5,7kg. Nyní dostává 200 g na den. Papáme Fitmin maxi puppy, protože ten žlutý nebyl.Máme ještě 4,5 ročního borderáčka a ten baští Fitmin Maintenance a skvěle prospívá. Chtěla jsem poprosit o radu, jaké dávky máme tomu menšímu dávat na celý den a kolik by měl dostávat, liší se to kg, koukala jsem, že je to na 5kg, 10kg. Tak, jestli bych mohla poprosit o radu. Moc děkuji. KP

vložil:  
Kamila Pikalová
 |  
email:  
pikalovakamila@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

žlutý pytel je pro malé psy, Fialový pro velké. Borderky patří mezi středně velké plemeno, proto by měly dostávat MEDIUM.  Tomu štěněti rozdělte dávku na zhruba 4 díly. Množství je lépší odhadovat podle jeho žravosti, než podle tabulky. Když štěně odvrátí od misky hlavu, je to indície, že už nemá hlad. No a příště dostane tolik, kolik toho sežralo. Jednoduché. Štěně by mělo dostávat krmení dle jeho potřeby a ne podle tabulky.  Později se dávka odvíjí podle kondice a aktivit psa. Většinou se chovatele do potřeb psa strefí. Pokud bude žrát dohromady se starším psem, mohl by se snažit tohho sežrat více, než potřebuje, nebo naopak sežrat méně z obavy, co ten starší pes mu dovolí. Tak doporučuji štěněti dávat mísku s granulemi tam, kam starší pes nemůže. Pokud se přesto chcete držet tabulkových hodnot, pak si pořádně přečtěte návod. Neodvíjí se to podle toho, kolik momentálně váží, ale kolik by měl pes vážit v dospělosti.

výběr krmiva | 29. 8. 2018 15:08

Dobrý den Čím krmit labradorský retrívr štěně, fitmin maxi nebo medium. Mám přidávat ovoce, doplněk na kosti nebo stačí jen granule. děkuji za odpověd Krejčí

vložil:  
František
 |  
email:  
frantakrejci@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro labradorského tretrívra bych doporučil volit řadu Maxi. Nic nepřidávejte, stačí granule.

Strava | 27. 8. 2018 10:08

Dobrý den měl bych dotaz ohledně porcí krmiva pro našeho psa pořídili jsme si amerického staforda jsou mu 2 měsíce a 14 dní váha je přibližně 4,5-5 kg a chceme ho začít krmit granulemi Medium puppy tak by mě zajímalo kolikrát denně a jakou dávku by měl dostávat popřípadě jaké budou porce až bude starší jestli je na to naka tabulka nebo tak něco z tabulky na zadní straně krmiva jsem to nepochopil tak se radši ptám přímo vás děkuji mockrát a přeji hezký den

vložil:  
Jakub Kolařík
 |  
email:  
garruk.k@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Medium Puppy je dobrá volba. Zpočátku je nutné dávat granule do misky alespoň 4x denně. Pak záleží na Vašich možnostech, kdy začnete krmit 3x denně. Kratší inteval, tedy 2x denně se snažte držet co nejdéle, třeba až do jednoho roku věku štěněte. Na webovýc stránkách Fitmin je doporučené dávkování. Já mám udělanou takovou tabulku, kde přibližné dávky jsou uvedeny. Mohu Vám ji poslat přímo na mobil, pokud chcete.

výběr krmiva | 25. 8. 2018 22:08

dobrý den Potřebuji poradit čím krmit labradorský retrívr, co mu více svědčí a prospívá, bud fitmin maxi modrý nebo fitmin medium růžové.děkuji za odpověd

vložil:  
Franta
 |  
email:  
frantakrejci@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Doporučuji Fitmin Maxi.

pes s trávicími obtížemi | 22. 8. 2018 14:08

Dobrý den, mám fenu šarpeje cca 5 let kastrovanou, trpí na plynatost a má trávicí problémy. Poraďte mi, čím nejlépe krmit. Děkuji R. Vildová

vložil:  
Renáta Vildová
 |  
email:  
renata.vildova@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Doporučuji krmit psa častěji a po menších dávkách. Dvakrát denně by mohlo stačit, pokud máte možnost vícekrát, tak vícekrát denně. Granule krátce před krmením namočte. Pokud fenka vše nesežere, už jí to nedávejte. Žrádlo by mělo být vždy čerstvé. Nestřídejte druhy krmení, ideální je krmit granule a nic jiného, hlavně nedávat nic tzv. od stolu. Pes by neměl hltat. Ideální je, když si dáte s přípravou tzv. na čas a tím rituálem přiměte psa , aby slinil. Tím hltání dost omezíte. Dobré je také, když dáte misku na vyvýšené místo, nejlépe do speciílního úchytu. V prodeji je několik druhů. No a po žrádle omezte psovi pohyb alespoň na půl hodiny, ať má čas vytrávit. Granule Fitmin jsou kvalitní a plynatost běžně nezpůsobují. Pokud ano, pak jsou na vině také metabolické schopnosti psa.

Fitmin reformer | 6. 8. 2018 18:08

Dobrý den,chtěla bych se zeptat je možné krmit fitmin reformer při lehkém průjmu samostatně? Když dám řízky se sladem tak má průjem jinak při suchém krmivu ne. Děkuji

vložil:  
Veronika
 |  
email:  
Wiki.89@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Jaká je příčina průjmu? Fitmin REFORMER obsahuje 9% tuků. ( cukrovarské řízky 4% , sladový květ 1,8%). Předpokládám, že podáváním samotného Fitmin REFORMER, bez dostatku vlákniny, se průjem nezlepší. 

Výběr krmiva | 6. 8. 2018 9:08

Dobrý den, mohli by jste mi prosím pomoci vybrat granule? Francouzský buldoček, stáří 2,5 roku, aktivní pes. Děkuji Grycová Ivana

vložil:  
Ivana Grycová
 |  
email:  
ivrous@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Doporučuji Fimin Mini Maintenance.

Fitmin OPTI | 2. 8. 2018 16:08

Dobrý den, prosím o radu jak dávkovat shetlanskému poníkovi. Váží asi 150 kg a má pod sebou hříbátko které od mámi vše vysaje. Rubrika dávkování je prázdná. Děkuji Šilhanová

vložil:  
Jaroslava Šilhanová
 |  
email:  
dubiny.b@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V období časné laktace může být denní krmná dávka sestavena z 5 kg lučního sena, 0,4 kg Fitmin OPTI a 20 g min vit doplňku Fitmin MULTI Plus. V druhé polovině laktace snižte postupně dávku OPTI na 0,2 kg a dávku MULTI Plus na 10 g.

FITMIN SOLUTION | 31. 7. 2018 19:07

Dobrý den,už dlouho krmíme našeho psa granulemi Fitmin Solution-má kožní problémy-čau čau,6let,tyto granule nám maximálně vyhovují,dnes jsem se dozvěděla,že už je nekoupím.Vyrábíte nějakou náhradu se stejným složením? Děkuji za odpověď

vložil:  
Piptová
 |  
email:  
piptah@razdva.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano, název se mění. Už se budete setkávat s označením Purity.

Hubený pes | 30. 7. 2018 12:07

Dobrý den, mám na vás dotaz ohledně zhubnutí psa. Změnili jsme mu stravu a pes během měsíce šíleně zhubl. Má vystouplé žebra i páteř. Potřebuji granule s vysokým obsahem masa a vitamínů. Myslíte si, že je dobrá volba Fitmin Performance? Líbí se mi v nich vysoký obsah masa a právě vitamínů. Děkuji mockrát

vložil:  
Tereza
 |  
email:  
1TerezkaCH@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Fitmin Performance je krmivo s vysokým obsahem energie. Trochu se mi nezdá to náhlé zhubnutí. Raději bych doporučil navštívit veterináře  a nechat psa vyšetřit. Za tak krátkou dobu nebývá zhubnutí tak výrazné.

Nové krmivo | 25. 7. 2018 19:07

Dobrý den, když jsem v časopise PPČ našla článek, kde jste představily novou řadu krmiv bez obilovin byla jsem ráda. Radost mi vydržela jen do doby než jsem si přečetla složení - jsou vymyšlena dobře až na jeden detail a tím je DRUBEŽÍ TUK! Mám 7 psů a 3 z nich mají těžkou alergii na drůbež a obilí, je pro mě těžké sehnat u nás krmivo, které ani jedno z toho neobsahuje!!! Doufala jsem že u vás pochodím, ale bohužel ne! Proč nedopřejete kvalitní krmivo také alergickým pejskům!!! Nebo si myslíte, že nemají NÁROK být zdravý a v pohodě vést šťastný život!!! Můžete ho nahradit jehněčím tukem, hovězím tukem, lososovým olejem či vepřovým sádlem. Jsem zklamaná hlavně proto, že jste česká firma a tu bych ráda podpořila.

vložil:  
Morávková
 |  
email:  
indisstar@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Alergie bývá na bílkoviny, ne na tuk. Alerbie u obilovin bývá na lepek, ne na obilovinu nebo obsah uhlohydrátů v nich. Máte alergii potvrzenou testem? Ještě jsem se nesetkal s tím, že by u jednoho chovatele bylo tolik psů alergických a dokonce na variantu drůbeží bílkoviny i tuku a na lepku z obilovin zároveň. Každá součást krmiva má určité vlastnosti a ve výsledném krmivu určitou funkci, tak nelze jednoduše něco nahradit něčím jiným.

Krmivo pro štěňata | 23. 7. 2018 15:07

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké krmivo nejlépe zvolit pro tříměsíční štěně belgického ovčáka a německého ovčáka. Zatím jsem krmila Fitmin Maxi Puppy. Nevím, zda by nebylo vhodnější Medium Puppy. Děkuji za odpověď Kadlecová

vložil:  
Gabriela Kadlecová
 |  
email:  
GabrielaKadlecova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro štěně belgického ovčáka je vhodnější řada Medium, pro německého ovčáka řada Maxi. Z pohledu uchování kvality granulí v balení, zvláště když je venku takové horko, je lepší krmit granule z jednoho pytle. Když psům granule Maxi chutnají, asi bych doporučil zůstat u řady Maxi. Za 2 měsíce můžete přejít na granule Maxi Junior.

Fitmin maxi junior | 15. 7. 2018 20:07

Dobrý den, mám psa německého ovčáka nar. 4.3.18, mohu již krmit Fitminem maxi junior? Doteď jsem krmila Fitminem maxi pupy - denně 480g. Tyto granule mi asi za 2dny dojdou a tak zvažuji jaké krmivo dále koupit. Děkuji moc za odpověď. Červinková

vložil:  
Dagmar ČERVINKOVÁ
 |  
email:  
dagmar.cervinkova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano, máte to tak zhrua´ba půl na půl. Já bych se přikláněl více k tomu zakoupit ještě jeden pytel Puppy.

granule pro štěně | 3. 7. 2018 8:07

Jaké granule by jste doporučili pro štěně výmarského ohaře věk 9 týdnů. Děkuji

vložil:  
Vendula Bouberlová
 |  
email:  
dedulak.b@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Já se držím značky Fitmin a chovatelské řady. Považuji to za dobrou volbu z hlediska propojení kvality a ceny. Pro výmarského ohaře doporučuji řadu Medium a pro věk 9 týdnů  asi 230 gramů, za další měsíc tak 320 gramů. Pokud si na web stránkách www.fitmin.cz najdete dané krmivo a kliknete na dávkování, najdete doporučení. Nyní je trochu jiné, než jsem já doporučil. Já mám údaje z jednoho měření. Rozdíly jsou případ od případu. Některé štěně potřebuje více, jinému stačí méně. Chce to štěně pozorovat a když se začne při žraní ohlížet kolem nebo odejde od misky, hned mu ji seberte a další granule dostane až při dalším krmení. No a tuhle celkovou dávku rozdělte minimálně na 4 díly.

Vykastovaney pes | 2. 7. 2018 17:07

Chci se zeptat moje sousedka ma psa,je po kastraci asi tak 4mesice,ja ma 1 rok starou fenku uz take harala,a ten jejich pes stale ji obskakuje a ma stale erekci .ja myslela ze ho to prejde ale je stale na tom stejne i po kastraci,provadi sni sex i kdyz ona neharala tak doufam ze nic nebude.Moc se v tom nevyznam poradite mi jestly je to normalni.

vložil:  
Elina
 |  
email:  
larysas@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Normální to není, ale neobvyklé také ne. Stává se to. Dokonce se takhle mohou projevovat i feny. Objevuje se to i u jiných zvířat. Pokud je pes po kastraci a kastrace se povedla, pes je neplodný.


2FaceBookL

2YoutubeL

17 09 banner strana newsletter

?>