Živě z MS v canicrossu: sobota 6. 10.

Živě ze sobotního dění na Mistrovství světa v canicrossu, kde závodníci Fitmin týmu reprezentují Českou republiku.  Sledujte jak probíhá sobotní závod v polském Lubieszowě.

 

MS Polsko 2018 logo letni cele satek

 

 

15:59 průběžné pořadí závodníků Fitmin týmu. Zítra budeme mít na startech hodně adeptů na medaile!

Michal Ženíšek - 8.  Bike-Jöring
Maruška Ševelová  - 9.  Bike-Jöring
Petr Krupička  - 5.  Bike-Jöring Master
Jirka Mencák - 2.  Scooter
Martina Štěpánková - 1.  Scooter Master Women + 1.  Canicross Master Women
Tomáš Jaša  - 1.  Canicross Men
Míša Srchová  - 2.  Canicross Women
Petra Mencáková  - 14. Canicross Women
Matilda Ježková  - 1. Canicross Young Girls

Na základě sobotního času se bude startovat v nedělním finále. O konečném výsledku rozhodne součet časů z obou závodních dní.

večerní update: Jirkovi Mencákovi vyšel podaný protest kvůli  zbábraně, kterou na něj vítr shodil na startu a  jeho čas se vylepšuje o 2 vteřiny.


15:48 všechny starty  už máme pomalu za sebou a závodníci mohou začít přemýšlet nad zítřejším finálovým kolem.

Noc budou trávit  nejčastěji ve svých obytných autech,  která jsou jim  i jejich psím parťákům po čas závodů ideálním zázemím. 

ubytko 2


15:08 Matilda Ježková je s přesvědčivým náskokem 42 vteřin vedoucí závodnicí  v kategorii  Canicross Young Girls! Jako jediná  ze závodnic své kategorie dokázala trať zdolat v čase pod 8 minut.

Matilda Kaisa


14:51 poslední startující závodnice Fitmin týmu je dnes Matilda Ježková. Ještě než s Kaisou vyběhnou na trať, můžete si poslechnout, jak se cítí před závodem. 


14:21 Martina Štěpánková vede i ve své druhé dnešní disciplíně Canicross Master Women.  Před druhou závodnicí v pořadí má náskok více než minutu! Martina předvádí skvělou formu. Podívejte se na tempo, které se svým psem Nickem nasadili hned po startu. 


13:49  organizmus psa se během velkého sportovního výkonu zahřeje  poměrně hodně nad normální teplotu a je potřeba mu pomoci s ochlazením. Tím spíš, když se ještě přidá teplé počasí. Závodníci své parťáky proto těsně před i po závodu ochlazují. Nejčastěji  k tomu používají vodu, která je k dispozici na několika místech závodiště. Úkon je to naprosto zásadní, ale naštěstí i poměrně jednoduchý, jak vám ukáže  Míša Srchová a Petra Mencáková. 


13:43 Petra Mencáková zahájí nedělní finálové kolo canicrossu ze 14 pozice. 


13:38 Míša Srchová skvěle zaběhla své první kolo v canicrossu a přenocuje na druhém místě v průběžném pořadí.

srchvá po závodě


13:11 Tomáš Jaša a jeho pes Zulu ukázali všem soupeřům záda a jsou na špici v průběžném pořadí kategoriie Canicross Men!

Jaša v cíli


12:25 Martina Štěpánková potvrzuje svou dominanci a je průběžně vedoucí závodnicí kategorie Scooter Master Women s náskokem 38 s na druhou v pořadí. A je dokonce úplně nejrychlejším závodníkem napříč všemi kategoriemi  (muži i ženy) koloběžky! 


12:17 závody nejsou pouze o náročných výkonech na trati. Závodníci musí skloubit svou přípravu i účast na vrcholových akcích se svým "mimozávodním" životem - povoláním a rodinou. Často je rodina či partneři doprovází až na místo závodů, kde společně tráví čas. Běžně takto tráví společný čas třeba Petra a Jirka Mencákovi a jejich  dva synové.

petra mencakova se synem


11:36 zhoršilo se počasí  - závodníky trápí silný vítr. 

Své by mohl vyprávět Jirka Mencák závodící v kategorii Scooter. Ještě na startu na něj vítr shodil zátarasu.. A klidu mu nedopřál ani dále na trati, kdy první silný poryv ještě ustál, ale pak spadl ve druhé zatáčce. I přes tyto nepříjemnosti je Jirka průběžně na druhé pozici jen 5 vteřin za vedoucím španělským závodníkem!

  

Jirka ukázal , že je ohromný bojovník a skvělý závodník. I bez tvrdých povětrnostních podmínek je koloběžka kvůli náročnosti na souhru závodníka a jeho psa považovaná za královskou disciplínu v individuálních mushingových sportů.

Jirka zkusí podat organizátorům protest, protože bezpečné podmínky na startu by měly být zajištěné pro všechny závodníky a jejich psy. Třeba se mu tak čas ještě o pár vteřinek vylepší.


11:03 Nejběžnějším psím plemenem pro vrcholové soutěže v canicrossu je Evropský saňový pes. Závodníci si své šampiony hýčkají a jejich výchově pro závody se věnují už od štěněcího věku. Správná s cializace psa a jeho schopnost zvládat náročné prostředí závodů je nezbytným předpokladem pro budoucí úspěchy. Jirka Mencák už odchoval několik generací šampionů a v Polsku je součástí jeho smečky budoucí naděje psích sportů :-) 

štěně Mencák


10:31 jak hodnotí svůj sobotní start Michal Ženíšek

 


9:31 Petr Krupička zvládl svou kategorii Bike-Jöring Master v parádním čase 8:40 a zítra bude startovat z průběžné páté pozice.

Krupička zavod


9:23 Mistrovství  světa v canicrossu se účastní týmy z 20 zemí světa.  Konkurence je letos opravdu veliká, ale i tak  Česká republika patří tradičně k favoritům. My si slibujeme medailovou nadílku zvláště od závodníků Fitmin týmu :-) Sobotní starty zatím vypadají dobře.

týmy


9:06 Maruška Ševelová zabojovala na trati v disciplíně Bike-Jöring a s časem 9:21 drží průběžnou devátou pozici v početném poli 48 závodnic.

ševelová v cili


8:37 Michal Ženíšek dokončil svou první jízdu Bike-Jöringu na solidním 8. místě, (čas 8:48, ztráta 25 s na prvního).  V startovním poli 47 závodníků má pro nedělní finále Michal strategickou výhodu, kdy uvidí jezde před sebou a může kontrolovat jejich výkon.  Dotahování soupeřů startujících před vámi je na trati hodně motivující. 


8:30:  Začínáme - počasí v Polsku závodům přeje - trať je suchá, rychlá. Starty se trochu posunuly oproti původnímu rozpisu. Dnes probíhají první jízdy, které v každé disciplíně určí startovní pořadí pro nedělní finále. O konečném pořadí rozhodne součet časů sobotního a nedělního zvodu.


Pátek

 Závodům tradičně předchází páteční ceremoniál, kde se potkají výpravy všech zemí. Z Čech dorazilo 97 závodníků, které doprovází 194 psů.

ceremoniál1 ceremoniál2

ceremoniál3


Jak se těší na trať Jirka Mencák?


V pátek už mohli závodníci projíždět trať jen bez psů. Dobrá zpráva pro všechny byla, že letos se obejdou bez gumáků. Trať suchá, teplota 15 stupňů.

Otázkou je, zda-li to nakonec není pro naše závodníky a jejich psy nevýhoda, protože díky svým dlouholetým zkušenostem si dokáží poradit i s nejobtížnějším terénem..

trať


Většina závodníků dorazí na místo s předstihem, aby se zabydleli, aklimatizovali a vyzkoušeli trať. Ubytování má každý vlastní přímo v areálu závodů.

ubytování

 


 Z Fitminu vyráží na místo MS  "nezávodní" tým, který vám přináší aktuální informace a psům našich závodníků zasloužené odměny :-) Věříme, že předvedou skvělé výkony a pomůžou závodníkům Fitmin týmu k medailím.

realizační tým

 

Tým Fitmin

2FaceBookL

2YoutubeL

17 09 banner strana newsletter

?>